facebook twitter myspace vimeo youtube

Cigarety a pesničky na Febiofeste

Dokument Mareka Šulíka a Jany Kovalčíkovej Cigarety a pesničky bude uvedený na Febiofeste: 26. 3. o 20:30 v UPC, 28. 3. o 18:00 v A4 – nultom priestore.

Cigarety a pesničky, SR, 2010, far., 52 min.

Réžia: Marek Šulík, Jana Kovalčíková Kamera: Marek Šulík, Jana Kovalčíková Strih: Marek Šulík Účinkujú: Marcela a Jozef Dreveňákovci, Irena Pokutová, Vojtech Pokuta, Martinka a Ferko Ďuďovci, Roman Bily, Thierry Ebam, Jozef Lupták, Boris Lenko, Juraj Dobrakov

Jana Belišová už niekoľko rokov mapuje hudbu v rómskych osadách na východe Slovenska. Dokument Cigarety a pesnič- ky zaznamenáva neopakovateľné týž- denné stretnutie rómskych amatérskych spevákov a klasicky vzdelaných profesio- nálnych hudobníkov v auguste 2009 vo Veľkom Slavkove, kde v miestnom evan- jelickom kostole nahrávali piesne pre CD AfterPhurikane Giľa. Je to film nielen o hudbe a vzájomnej ovplyvniteľnosti, ale i tolerancii, kreativite, láske a svete, v ktorom žijeme.

Tags: , ,

One Response to “Cigarety a pesničky na Febiofeste”

  1. Ako sa to robi Says:

    Je skoda, ze som nestihol premieru ale co ma stve viac je to, ze nedokazem tento filmu nikde ale nikde najst. Nemam problem si ho zakupit na DVD ale neviem kde. Povedal mi o nom kamarat pred istym casom a odvtedy sa ho snazim najst.

    Skusam vsetko, neviete mi prosim vas poradit ako sa to da spravit a vidiet ho? Nejaky link alebo tak? Fakt by som bol velmi vdacny!

Leave a Reply